Czwartek, 18 kwietnia 2024

Głośniki Bluetooth RTV Euro AGD – przegląd oferty

24 stycznia 2023

Głośnik kojarzy się jako zabawny i kolorowy. W naszym rankingu głośników Bluetooth 2023 znalazły się głośniki, które nie tylko są najmocniejsze, ale także mają różne opcje kolorystyczne. Możesz dowiedzieć się, który głośnik bezprzewodowy jest najlepszy, patrząc na poniższe modele.

Głośnik Bluetooth RTV Euro AGD - co znajdziemy w ofercie?

W zestawieniu głośników Bluetooth 2023 w RTV Euro AGD znalazło się 10 modeli, które są najpopularniejsze i najczęściej kupowane. Jeśli stoisz przed decyzją, który głośnik Bluetooth powinieneś kupić, oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

JBL Go 3

JBL GO 3 to numer jeden wśród głośników Bluetooth. Występuje w aż 8 kolorach. Jest liderem w swojej dziedzinie, ma świetną jakość i ochronę przed kurzem i zachlapaniem. Będzie świetnym towarzyszem wakacyjnym, tzn. będzie w najlepszej formie, gdy będzie wolny od opieki, niezależnie od tego, czy jesteś na plaży, w wodzie, czy podczas podróży.

Oryginalne przetworniki JBL Pro Sound pozwalają cieszyć się harmonią pomiędzy tonami niskimi, wysokimi i wszystkimi innymi.

Głośnik może grać nieprzerwanie przez 5 godzin. Do głośnika dołączona jest zawieszka, którą można bezpiecznie zawiesić. Jest lekki, waży zaledwie 200 g, więc można go zawiesić na szlufce i chodzić z muzyką.

Jakość dźwięku i cena są dobrze odbierane przez użytkowników, co czyni go najlepszym głośnikiem bezprzewodowym.

Sony SRS-XB13

Sony SRS-XB13 to drugi w kolejności najlepszy głośnik Bluetooth. Jest on również niezwykle lekki i posiada pasek, który ułatwia jego zawieszenie. Można go również sparować z głośnikiem, aby stworzyć efekt stereo. Lider rankingu posiada taką samą ochronę przed wodą i pyłem jak lider rankingu.

Sony SRS-13-XB13 posiada również mikrofon. Jest to ogromne udogodnienie, ponieważ można odbierać połączenia jak w przypadku zestawu głośnikowego i nadal swobodnie rozmawiać.

Głośnik ten może odtwarzać muzykę nawet przez 16 godzin.

Wielu producentów przenośnych głośników Bluetooth oferuje je w różnych kolorach. W tym modelu jest ich aż 6. Głośnik ten posiada funkcję EXTRA BASS(tm), która zapewnia potężne brzmienie. Membrana pasywna może być połączona z głośnikiem pełnozakresowym, aby wzmocnić niskie tony i zapewnić lepsze basy.

Głośnik JBL Flip 6

Kolejna oferta JBL zajmuje trzecie miejsce w rankingu głośników Bluetooth 2023. Na czoło wysuwa się model JBL Flip 6. To urządzenie jest już droższe, ale ma więcej funkcji. Głośnik Bluetooth z technologią JBL Original Pro Sound posiada dwudrożny system, który pozwala na uzyskanie głębszego dźwięku i głośności. Urządzenie może odtwarzać muzykę do 12 godzin bez przerwy. Możesz regulować głośność dzięki 30-watowemu wzmacniaczowi. Wszystkie ustawienia możesz kontrolować zdalnie, parując głośnik z aplikacją JBL Portable App.

Pomimo niewielkich rozmiarów głośnika, producent zainstalował dwa pasywne radiatory, dzięki którym można uzyskać głębokie tony o niskiej częstotliwości. Do optymalizacji ścieżki audio wykorzystano algorytmy marki Harman. Dzięki temu wokale są wyraźnie słyszalne, a dźwięk jest spójny, czysty i przyjemny dla ucha.

Głośniki można sparować z innymi urządzeniami obsługującymi technologię PartyBoos, aby uzyskać najlepszy dźwięk i brzmienie imprezy muzycznej.

JBL Flip 6 włączy alarm, jeśli port USB ulegnie zabrudzeniu.

JBL Go Essential

JBL zajmuje czwarte miejsce wśród najlepszych głośników Bluetooth w 2023 roku. To już trzeci produkt tego producenta w rankingu. Model JBL Go Essential zajmuje drugie miejsce. JBL Go Essential to mniejsze, bardziej pudełkowe urządzenie, które nie ma ani imprezowego wyglądu, ani nie oferuje takiej samej wydajności. Dostępne są tylko trzy opcje kolorystyczne: czarna, czerwona i niebieska.

Pozwala na słuchanie muzyki nawet przez 5 godzin.

Jest to świetna opcja dla tych, którzy lubią słuchać muzyki lub audycji w wysokiej jakości. Nie jest to propozycja dla imprezowiczów. Urządzenie można zabrać ze sobą na wycieczki lub na plażę. Urządzenie posiada wygodny panel sterowania na obudowie, dzięki czemu nie trzeba po niego sięgać za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z aplikacji.

Jego kompaktowe rozmiary i kształt sprawiają, że jest łatwy w transporcie. Waży zaledwie 180g i bez problemu zmieści się w damskim plecaku lub torebce.

Jest niewielkich rozmiarów, ale nadal zapewnia bogaty dźwięk JBL Original Pro Sound. Posiada 40-milimetrowy przetwornik, który pozwala cieszyć się czystymi tonami wysokimi i głębokimi basami.

Głośnik jest odporny na zachlapanie i wytrzymuje przypadkowe zanurzenie w wodzie.

Creative Muvo Play

Creative Muvo Play zajął piąte miejsce w rankingu głośników Bluetooth. Creative Muvo Play, prostokątne urządzenie w kolorze czarnym lub niebieskim, roznosi muzykę we wszystkich kierunkach dzięki rozmieszczeniu głośników na jego obwodzie. Można go również sparować z innym modelem, aby stworzyć efekt stereo. Głośnik jest niedrogi, ale to nie jedyny powód, dla którego ten głośnik jest tak wysoko oceniany.

Creative MuvioPlay może zapewnić przyjemność słuchania muzyki nawet do 10 godzin na jednym ładowaniu baterii. Posiada wbudowany mikrofon i może być sterowany głosowo za pomocą Google Assistant i Siri. Jest cięższy od swoich poprzedników o 360 gramów, ale to wciąż bardzo przystępna cena jak na możliwości, które oferuje.

Podwójne przetworniki basowe zapewniają bardziej zróżnicowane brzmienie.

SONY SRSXB23

Pod numerem szóstym na naszej liście najlepszych głośników Bluetooth mamy znacznie większe urządzenie. Sony SRSXB23 jest cięższy od swoich poprzedników i waży ponad pół kilograma. Można go używać na wiele sposobów, w tym stojąc, leżąc lub wisząc. Wykonany jest z niezwykle wytrzymałych materiałów i producent gwarantuje, że nie złamie się nawet przy upadku z wysokości powyżej 1,2 metra.

Wbudowany moduł głośnikowy XBalanced zapewnia świetną jakość dźwięku. Membrana MRC ma kształt stożka, a membrany bierne rozmieszczone są wzdłuż boków.

Bateria przy włączonym trybie EXTRA BAS(tm) może wystarczyć na dziesięć godzin ciągłej pracy. Po jego wyłączeniu może wytrzymać do 2 godzin.

Głośnik posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu można swobodnie rozmawiać i nie trzeba odłączać telefonu od głośnika.

Użytkownicy są niezwykle zadowoleni z głośnika i poleciliby go każdemu, kto szuka wysokiej jakości dźwięku i szybkiego parowania z innymi urządzeniami.

Tracer Furio

Tracer Furio zajmuje siódme miejsce w rankingu głośników Bluetooth. Jest to jedyny głośnik w rankingu bez dodatkowych opcji kolorystycznych. Posiada jednak światła RBG LED, które mogą emitować różne kolory. Tracer Furio wyposażony jest w poręczny uchwyt oraz miejsce na przymocowanie paska. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce wybrać się na spacer z głośnikiem Furio.

Głośnik ten jest w stanie dostarczyć 40 watów mocy. Oznacza to również, że głośnik może pracować przez długi czas. Na jednym ładowaniu może zapewnić muzykę nawet przez 20 godzin. Posiada również wbudowane radio, które może być używane z każdym urządzeniem.

Możesz sparować Tracer Furio z innym głośnikiem, aby cieszyć się świetną jakością dźwięku stereo.

Marshall Stanmore II

Marshall Stanmore II, głośnik Bluetooth klasy premium, znalazł się na ósmym miejscu wśród najlepszych głośników Bluetooth 2023. Trudno w tym rankingu porównać ich klasę, cenę i jakość. Audiofile cenią głośniki Bluetooth, więc nie jest zaskoczeniem, że ten model trafił na listę. Wybierają głośnik z wyższej półki, ale jest on trudny w transporcie. Ten głośnik jest produktem stacjonarnym. Jest duży i do działania wymaga stałego podłączenia do prądu. Nie można go porównywać z innymi modelami bezprzewodowych głośników Bluetooth w pierwszej dziesiątce, ponieważ wszystkie mają moc odtwarzania.

Głośnik Marshall Stanmore II to świetny wybór do mieszkania, można go sparować zarówno ze smartfonem, jak i aplikacją. Jest to jednak rekomendacja dla najlepszego głośnika Bluetooth, który pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości muzyki ze smartfona w warunkach domowych.

Sencor Sirius 6400N

Od trzech lat przedostatnie miejsce w rankingu głośników Bluetooth zajmuje Sencor Sirius SSS6400N. Posiada on tak naprawdę dwie wersje - mini i max oraz możliwość wyboru jednego z trzech kolorów: czarnego, czerwonego i niebieskiego.

Głośnik może pracować do 7 godzin na jednym ładowaniu. Jako jedyny oferuje NFC.

Jakość dźwięku kontrolowana jest przez cyfrowy procesor DSP. Można go połączyć z innym głośnikiem, aby stworzyć efekty stereo. Dioda LED informuje o tym, czy urządzenie się ładuje. W Sencor Sirius SSS6400N dostępne są podwójne zewnętrzne pasywne radiatory. Radiatory te odpowiadają za wysoką jakość odtwarzania dźwięku i głębokie brzmienie basów. Pełnozakresowe 30-watowe głośniki oferują dźwięk przestrzenny 360deg.

Mimo, że głośnik waży 690g, jest bardzo lekki i przenośny.

Philips TAS4807

Philips TAS4807 to głośnik Bluetooth z czołówki rankingu 2023. Jest to małe, lekkie urządzenie, które posiada wiele funkcji. Można go sparować z więcej niż jednym gadżetem obsługującym Bluetooth i automatycznie się z nimi paruje, gdy tylko znajdą się w zasięgu. Bluetooth 5.2 pozwala na połączenie, które może sięgać nawet 20 metrów. Z głośnika można korzystać bez użycia rąk dzięki wbudowanemu mikrofonowi. Za pomocą mikrofonu można również wysyłać polecenia do asystenta głosowego.

Do głośnika dołączony jest pasek, który ułatwia transport urządzenia. Łatwe jest również sterowanie urządzeniem. Na obudowie znajduje się kilka przycisków, które pozwalają na szybką regulację dźwięku bez konieczności parowania z nim smartfona. Wbudowany wskaźnik mocy pozwala kontrolować, jak długo głośnik może odtwarzać muzykę.

Głośniki RTV Euro AGD - podsumowanie

Wybrany głośnik Bluetooth może mieć duży wpływ na jakość imprezy, wyjazdu czy codziennego życia. Wiele modeli można sparować ze sobą bliźniaczo. Taki system często nazywany jest TWS - True Wireless Stereo (nie mylić ze słuchawkami TWS "true wired"). Urządzenia te zastępują duże, przewodowe systemy audio. Dobry, tani głośnik bezprzewodowy to konieczność w dobie serwisów streamingowych zamkniętych w smartfonach.