Poniedziałek, 22 lipca 2024

Słuchawki bezprzewodowe Silvercrest Lidl – czy opłaca się je kupić?

1 lutego 2023

Bezprzewodowe słuchawki douszne w przystępnej cenie.

Lidl słuchawki bezprzewodowe SilverCrest SKBT 3 A1- funkcje i cechy

 • Wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 800mAh (3,33Wh), bez efektu pamięci, pozwala na słuchanie muzyki do 20 godzin przy średnim ustawieniu głośności.
 • Wbudowany mikrofon,
 • Wskaźnik pracy urządzenia (1 mikro dioda led),
 • Wskaźnik poziomu baterii i ładowania (5 mikroledów),
 • Aby sparować słuchawki z telefonem lub innym urządzeniem, kliknij przycisk
 • Czteroprzyciskowy wielofunkcyjny panel sterowania,
 • Stereofoniczne gniazdo 3,5 mm do przewodowego połączenia z telefonem (lub innym urządzeniem)
 • Gniazdo Micro-USB do ładowania akumulatora.
 • Regulowany rozmiar, aby dopasować się do rozmiaru głowy
 • W zestawie znajduje się mała torba, którą można złożyć i przechowywać w kompaktowym etui.
 • Waga 210g

Zestaw zawiera słuchawki, etui do przechowywania złożonych słuchawek oraz kabel audio z wtyczką minijack 3,5 mm i kable do ładowania micro-USB.

Instrukcja zawiera polskie tłumaczenie i w przystępny sposób wyjaśnia funkcje słuchawek.

Słuchawki są dobrze wykonane i pozostawiają dobre wrażenie. Moją uwagę przykuł wygląd słuchawek. Słuchawki są dobrze zaprojektowane. Bardzo podobają mi się diody sygnalizacyjne micro led. Informują one o trybie pracy (operacje / parowanie) oraz o poziomie baterii.

Słuchawki bezprzewodowe Lidl - Wrażenia z użytkowania

Słuchawki można dopasować do rozmiaru głowy dzięki regulowanej długości pałąka. Nauszniki i pałąk wykonane są z miękkiego, przyjemnego materiału. Dzięki temu po założeniu słuchawek, a nawet dłuższym ich użytkowaniu nie odczuwałem żadnego dyskomfortu, mimo dużego rozmiaru głowy.

Otoczenie jest izolowane akustycznie na przeciętnym poziomie. Dźwięki zewnętrzne są tłumione, ale nie całkowicie.

Parowanie słuchawek z telefonem jest łatwe.

Odległość wynosi ponad 20m i na tej odległości testowałem je bez problemów.

Choć nie testowałem dokładnego czasu pracy słuchawek, to po wielu miesiącach użytkowania uważam, że podane przez producenta wartości (20 godzin na 1 baterii przy średniej głośności) wydają się być realne.

Połączenie Bluetooth jest wymagane do korzystania z regulatorów głośności i odtwarzania, a także mikrofonu.

Z mikrofonu nie korzystałem przez jakiś czas i mogę jedynie potwierdzić, że działa.

Składanie i rozkładanie słuchawek jest łatwe. Nie ma ryzyka, że coś się uszkodzi. Świetnym pomysłem jest również złożenie słuchawek i przechowywanie ich w etui. Są też znacznie mniejsze i łatwiejsze w transporcie, dzięki czemu są bardziej poręczne.

SilverCrest SKBT 3 A1 - Jakość dźwięku

Cena słuchawek jest kluczowym czynnikiem w ocenie ich jakości dźwięku. Słuchawki wycenione na 125 zł nie są sprzętem audiofilskim i nie należy ich w ten sposób porównywać. Jest to sprzęt przeznaczony dla przeciętnego użytkownika, który nie ma żadnych oczekiwań.

Duży wpływ na to, jak brzmi dźwięk, ma również jego źródło. W moim przypadku wykorzystany został telefon LG G6. Sprzętowi temu daleko do audiofilskiego sprzętu i serwisów typu Spotify czy YouTube. Według mojego wrażenia zestaw wydaje się być dobrze dopasowany do przeciętnego nabywcy słuchawek.

Dźwięk przez mini jack

W tym przypadku słuchawki to za mało. Równie ważne jest źródło dźwięku, w tym wzmacniacz i gniazdo słuchawkowe.

W moim przypadku dźwięk jest wyraźny i czysty. Ma bogate, soczyste brzmienie i dobrą dynamikę. Dominuje w nim przede wszystkim bas, który jest wyraźny, miękki i głęboki, ale nie przesadnie. Również średnica i soprany są bardzo wyraźne. Ogólnie dźwięk mi się podoba i daję mu 4 gwiazdki.

Dźwięk przez Bluetooth

Jest trochę gorzej niż przez MiniJack. Bas jest bardziej wyciszony, a dynamika nieco mniejsza. Dźwięk ogólnie wydaje się łagodniejszy i mniej wyrazisty od skrajności. Nie powoduje to, że nie da się go słuchać. Jest to jednak nadal w granicach mojej tolerancji, biorąc pod uwagę cenę słuchawek. Otrzymuje on 3 gwiazdki.

Biorąc to wszystko pod uwagę, uważam, że jakość dźwięku SilverCrest SKBT 3 A1 jest dokładna i powinna zaspokoić potrzeby większości użytkowników. Brzmi bardzo naturalnie i ma przyzwoitą dynamikę. Jest to dobra cena. Jeśli twój telefon ma przyzwoity wzmacniacz i wyjście słuchawkowe, słuchanie Bluetooth na kablu może być lepszą opcją niż Bluetooth.

Silvercrest słuchawki Bluetooth Lidl - wady

Po kilku miesiącach użytkowania znalazłem 2 wady słuchawek Bluetooth Lidl SilverCrest SKBT3 A1.

Pierwszą i najważniejszą jest system sterowania. Jest on stosunkowo łatwy do usunięcia. Pod czterema przyciskami kryje się zbyt wiele funkcji. Na początku może nam to sprawiać pewne trudności. Przy odrobinie praktyki możliwe jest nauczenie się obsługi narzędzia.

Drugi problem jest znacznie poważniejszy. Chodzi o system dźwiękowych powiadomień o połączeniu/rozłączeniu słuchawek z urządzeniem zewnętrznym, a zwłaszcza o komunikat głosowy o poziomie naładowania baterii (a raczej o szacowanym czasie, przez jaki nasze słuchawki będą jeszcze działać). Komunikaty te są zbyt głośne. Mam wrażliwe uszy i zdarzały mi się ataki paniki, podczas których musiałam zdjąć słuchawki z głowy, próbując nie ogłuchnąć. Tych komunikatów nie da się ściszać i trzeba je słyszeć na maksymalnej głośności. Wystarczyłoby, gdyby głośność tych komunikatów była kontrolowana przez głośność słuchawek. Jest to poważny i najbardziej frustrujący problem z opisywanym sprzętem.

Słuchawki z Lidla - podsumowanie

Słuchawki są niedrogie, dobrze wykonane, praktyczne i wygodne. Dają też dobrą jakość dźwięku. Wszystko działa dobrze jak na tę cenę, a jest jeszcze lepiej. Ich jedynym problemem są głośne podpowiedzi głosowe. Łączą się bezprzewodowo i zapewniają przyzwoitą jakość dźwięku za rozsądną cenę. Są dobrze warte swojej ceny. Trudno znaleźć lepszy produkt za 125 zł. Gorąco polecam.