Poniedziałek, 22 lipca 2024

Słuchawki bezprzewodowe Hama – opinie użytkowników

15 stycznia 2023

Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie dobrych słuchawek bezprzewodowych Hama może być trudne. Mają one jednak dobre recenzje i są w przystępnej cenie.

Przed zakupem warto zapoznać się z naszym przeglądem słuchawek bezprzewodowych Hama. Znajdą się w nim informacje o cenach, zaletach i wadach poszczególnych modeli.

Słuchawki Hama Freedom Lit - nowe słuchawki Bluetooth

Ujawniono najnowsze douszne słuchawki Bluetooth firmy Hama, model Freedom Lit. Urządzenie wyposażono w wielofunkcyjny przycisk, za pomocą którego można sterować urządzeniem, a także obsługuje asystentów głosowych Siri i Google.

Linia niemikro sprzętu audio firmy Hama właśnie powiększyła się o douszne słuchawki Freedom Lit. Ważą one zaledwie 120 g. Po pełnym naładowaniu słuchawki mogą być używane bez przerwy nawet przez osiem godzin. Mają też wbudowany mikrofon. Naładowanie urządzenia zajmuje trzy godziny. Odbywa się to za pomocą dołączonego kabla o długości 15 cm i złącza microUSB. W urządzeniu dostępny jest Bluetooth 5.0, co w praktyce oznacza zasięg 10 metrów. Jeśli nie chcemy, by słuchawki ładowały się zbyt długo, możemy również podłączyć kabel za pomocą złącza Jack 3,5 mm.

Konstrukcja nauszników z pasywną redukcją szumów pozwala nam skupić się na ulubionych utworach bez szumów z otoczenia. Przycisk wielofunkcyjny pozwala na dotykanie w celu przyjmowania lub odrzucania połączeń, odtwarzania lub wstrzymywania utworów muzycznych i nie tylko. Możesz również użyć Siri lub Google Assistant do wydawania poleceń, takich jak regulacja głośności.

Miękko wyściełany pałąk jest wygodny i nie powoduje nacisku na głowę. Sprawia też, że słuchawki nie zsuwają się z głowy, nawet jeśli dużo się ruszamy. Słuchawki można złożyć i schować w torbie lub plecaku, a nawet w kieszeni kurtki.

Słuchawki Hama Spirit Pure - mistrz budżetowej elegancji

Hama Spirit Pure, najnowsze słuchawki bezprzewodowe niemieckiej marki, to bardzo ciekawa propozycja. Można na nich prowadzić rozmowy i słuchać muzyki, a jednocześnie świetnie wyglądają w bardziej wyrafinowanych niż tee-shirtowe stylizacjach.

To dobra rzecz, bo Spirit Pure wyceniono na PS169, a można je obniżyć o 10% używając kodu HAMA2022. W zestawie znajduje się wyjątkowe etui oraz słuchawki, które z pewnością zwrócą na siebie uwagę.

Macie rację, w tym przedziale cenowym nie ma zbyt wielu drugich słuchawek, które wyglądałyby równie elegancko w uszach zarówno 20, jak i 50-latków. Wbrew pozorom jest to istotna kwestia. Wiele osób poszukuje modeli, które nie tylko dobrze odtwarzają muzykę, ale także ułatwiają prowadzenie rozmów. Muszą też wyglądać uniwersalnie i niezbyt krzykliwie.

Najnowsze słuchawki Hama True Wireless to elegancki, klasyczny i zgrabny design.

Słuchawki Hama Passion Clear

Słuchawki Hama Passion Clear - nie tylko do biegania

Rozmiar słuchawek jest tym, co jako pierwsze przykuwa uwagę po otwarciu opakowania. Słuchawki Hama Passion Clear nie są najmniejsze na rynku i wyglądają na ciężkie. Słuchawki są lekkie i wygodne w noszeniu. Ważą 52g, więc nie powinieneś odczuwać ograniczenia wagi podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu.

Na pochwałę zasługuje czas pracy słuchawek na jednym ładowaniu. Producent obiecuje, że słuchawki mogą służyć przez około 4 godziny słuchania przy wyłączonej funkcji redukcji szumów lub 3 godziny przy jej aktywacji. Po ponad tygodniu testów możemy potwierdzić, że słuchawki wytrzymują tak długo jak twierdzą. Muzyki należy słuchać przy maksymalnej głośności na poziomie 70-80 procent. Powyżej tego czasu czas ten skraca się do nieco poniżej dwóch godzin (z ANC).

Najważniejszą rzeczą w modelu Hama Passion Clear nie jest ANC (które działa świetnie), ale jakość jego brzmienia. Recenzowany model dobrze radzi sobie z wokalami i średnicą, ale czasami brakuje mu głębi lub basu. Ważna jest też głośność, z jaką odtwarzana jest muzyka. Ustawienie maksymalne powoduje pewne zniekształcenia. Nie jest to jednak na tyle dużo, by dźwięk był nieprzyjemny dla ucha.

Słuchawki bardzo dobrze sprawdzają się podczas oglądania filmów i prowadzenia rozmów telefonicznych. Słuchawki Hama Passion Clear są łatwe w użyciu, ponieważ mikrofon dobrze wychwytuje głos i nie zbiera dźwięków otoczenia.

Obudowa otwiera się łatwo i nie ma obaw, że zawias spowoduje szybkie zagrzybienie, co często zdarza się w innych modelach z tego przedziału cenowego. Każda ze słuchawek oznaczona jest odpowiednią literą L lub R, aby nie pomylić się podczas odkładania ich na swoje miejsce.

Słuchawki Hama True Wireless Style - praktyczne słuchawki

Magnetyczna klapka odsłania bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Hama True Wireless Style. Ich konstrukcja jest dość wyjątkowa, ponieważ mają unikalny "pałąk", który jest również widoczny w Apple Airpods. Każda słuchawka ma diodę LED, która wskazuje poziom ładowania. Duże wrażenie zrobiła na mnie jakość wykonania.

Nie spodziewałem się, że komponenty będą tak dobrze spasowane, ani że jakość materiałów będzie tak dobra. Magnes działa dobrze i daje poczucie satysfakcji, gdy się zamyka. Słuchawki są lekkie (5 gramów) i nie sprawiają wrażenia tanich. Czasami niewielka waga produktu może świadczyć o słabym wykonaniu lub cienkim plastiku. Ale nie w tym przypadku. Hama True Wireless Style są wystarczająco ciche, by konkurować w tej dziedzinie z markami z wyższej półki. Design jest dla mnie jak najbardziej na plus. Nie doświadczyłem żadnych skrzypień czy niedopasowanych elementów.

Jakość dźwięku również robi spore wrażenie. Po pełnym rozgrzaniu słuchawek nie było na co narzekać. Producent podaje cenę na poziomie 199 dolarów. Ten model to mocny stosunek jakości do ceny. Słuchawki można wyciszyć, co jest jeszcze większym plusem. Być może słuchawki idealnie pasują do moich uszu, a może producent chciał podkreślić funkcję wyciszania. Wyciszenie jest tak duże, że czasami musiałem wyjmować słuchawki z uszu, gdy z kimś rozmawiałem, mimo że muzyka była wstrzymana.