Czwartek, 18 kwietnia 2024

Słuchawki bezprzewodowe Edifier – przegląd oferty

30 stycznia 2023

Edifier oferuje szeroką gamę słuchawek bezprzewodowych, w tym modele TWS i headband. Możesz przeczytać recenzję, aby dowiedzieć się więcej o każdym modelu.

Edifier działa na rynku od 1995 roku. Marka powstała w Pekinie i przejęła STAX, japońską firmę znaną z produkcji wysokiej jakości głośników. Dziewięć lat później na targach CES zaprezentowała swoje pierwsze słuchawki dla graczy. Obecnie możemy wybierać spośród wielu modeli. Sprzęt można kupić również w naszym kraju. Mam tu na myśli słuchawki, głośniki i produkty audio dla graczy. Dziś skupię się na pierwszej grupie urządzeń. Podzieliłem je na TWS (True Wireless), bezprzewodowe "polary", czy słuchawki douszne (na pałąkach). Przejdźmy do szczegółów.

Edifier: Słuchawki bezprzewodowe TWS

Edifier Neobuds Pro

Neobuds Pro wyróżnia się unikalnym designem, którego nie znajdziemy w innych modelach w portfolio producenta. Design Neobuds Pro jest unikalny na szerszym rynku. Jest to niewątpliwie duży atut. Certyfikat Hi-Res, trzy mikrofony na słuchawkę oraz dotykowe panele do sterowania odtwarzaniem są tego przykładem. Niska latencja do 80 ms i skuteczny ANC (czyli system eliminacji dźwięków otoczenia) to również cechy charakterystyczne. Słuchawki mają stopień ochrony IP54 i mogą wytrzymać kontakt z wodą. Obudowa przyciąga wzrok i zawiera pasek z podświetleniem LED.

Edifier W240TN

W240TN to kolejny model, o którym warto wspomnieć. W240TN to kolejny model, o którym warto wspomnieć. Ma on jednak bardziej subtelny wygląd. Zarówno słuchawki jak i etui ładujące rzucają się w oczy. Wewnątrz znajdują się podwójne przetworniki (6 mm & 10 mm). Sprzęt wytrzymuje do 7 godzin w trybie ANC przy maksymalnej latencji wynoszącej zaledwie 80 ms. W240TN są chwalone przez producenta za skuteczność prowadzenia rozmów w niekorzystnych warunkach, takich jak komunikacja miejska czy ruchliwe skrzyżowania. Mamy tu wsparcie dla Bluetooth 5.3 oraz certyfikat IP55. Nadają się do intensywnych treningów.

Edifier W220T

Słuchawki W220T są bardziej tradycyjne i wyglądem przypominają słuchawki z serii TWS. W220T posiadają 13 mm przetworniki, które wspierają technologię Qualcomm Snapdragon Sound. Dzięki temu dobrze współpracują z Bluetooth 5.3. Niska latencja wynosi 89 ms, a czas odtwarzania to około 6 godzin na jednym ładowaniu. Słuchawki są zgodne z normą IP54, więc nie powinniście się martwić, że będą mokre. Za redukcję szumów odpowiada cVc.

Edifier TWS1 Pro

Bezprzewodowa słuchawka TWS1 Pro obsługuje Bluetooth 5.2 z TWS mirroring oraz aptX. Jest ona stosunkowo przystępna cenowo. Ten mały kawałek elektroniki użytkowej powinien być wygodny dzięki redukcji szumów cVc8.0 i 12 godzinom ciągłego odtwarzania. Co prawda sprzęt posiada tylko jeden głośnik, ale osoby preferujące sterowanie dotykowe docenią obecność takiego panelu LCD. Chciałbym również wspomnieć, że norma IP65 potwierdza, że opisywany model jest wodo- i pyłoszczelny.

Edifier X3s & X2

W naszym portfolio mamy najniższe modele TWS, ale to nie znaczy, że nie są warte Waszej uwagi. X3s są futurystyczne, a zaokrąglona obudowa bardzo przyciąga uwagę. To bardzo przystępna cena, ale otrzymujemy Bluetooth 5.2 z Bluetooth cVc 8.2 i certyfikat IP55. Bateria ma wytrzymać około 8 godzin na jednym ładowaniu. X2 to podobny model do wcześniej wspomnianego, ale posiada tylko Bluetooth 5.1 i łączność IP54. X2 posiada sterowanie dotykowe i może pracować przez ponad 7 godzin na jednym ładowaniu.

Edifier: Bezprzewodowe słuchawki douszne

Edifier STAX S3

STAX S3 to pierwsza opaska wyposażona w bezprzewodowe słuchawki. To świetne słuchawki bezprzewodowe, które oferują wysokiej jakości dźwięk HiRes i wsparcie dla Qualcomm Snapdragon Sound. Obsługuje również Bluetooth 5.2 z Bluetooth X. Membrana Uniforce redukuje zniekształcenia do 0,5% i pozwala nam na połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie. To robi wrażenie, a urządzenie może pracować do 80 godzin na jednym ładowaniu. Słuchawki można podłączyć do komputera przez złącze audio 3,5 mm, jeśli zabraknie nam energii. Karbonowa wkładka jest piękna, a słuchawki z miękkiej skóry jagnięcej są również świetne. Materiał, z którego wykonane jest urządzenie to lukier na wierzchu. Włókno węglowe to materiał, o którym mówimy. Są to również znane jako słuchawki planarne. Oznacza to, że możemy spodziewać się pozbawionego zniekształceń, niezwykle precyzyjnego dźwięku i bardzo szybkiego czasu reakcji.

Edifier W820NB

Następny w kolejności jest model W820NB, czyli stosunkowo niedrogi model o przyjemnym dla oka designie. Słuchawki z obsługą dotykową mogą pochwalić się obecnością ANC oraz trybu gry, który pozwala na uzyskanie niższej niż standardowa latencji. Słuchawki są lekkie przy wadze 220g, co jest sporym udogodnieniem. Bluetooth dostępny jest w wersji 5.0. Bateria może jednak wytrzymać 48 godzin. To dużo jak na słuchawki, które są finansowo proste.

Edifier W800BT Plus

Mieliśmy okazję przetestować ten model i byliśmy pod wrażeniem jego działania. To świetna słuchawka w rozsądnej cenie. Posiada Bluetooth 5.1, 40 mm przetworniki i niski pobór mocy. Może grać nieprzerwanie przez 50 godzin, co jest więcej niż można prosić. W sytuacjach awaryjnych przyda się gniazdo słuchawkowe audiojack 3,5 mm. Choć akcesorium jest bardzo przydatne, to redukcja szumów jest tylko pasywna. Połączenie jest stabilne, a fizyczne przyciski mają świetny skok. Słuchawki są kompatybilne z kodekiem Qualcomm aptX i można je połączyć z maksymalnie dwoma urządzeniami jednocześnie.

Edifier W600BT

Jakie są cechy i właściwości opaski W600BT? Ta opaska jest podobna do W8000BT Plus, ale jest najtańsza. Słuchawki mogą odtwarzać dźwięk do 30 godzin, co dla większości osób jest wystarczające. Producent zastosował tutaj 40 mm przetworniki z fizycznymi przyciskami. BT 5.1 oraz wbudowany w urządzenie mikrofon pozwalają nam na wykonywanie połączeń i korzystanie z funkcji głosowych. Można też wybrać opcję sparowania z dwoma urządzeniami jednocześnie.