Wtorek, 21 maja 2024

Radio cyfrowe Philips TAR8805/10 – recenzja

13 stycznia 2023

Radio internetowe daje dostęp do tysięcy stacji z całego świata i wszystkich rodzajów audycji. Cyfrowy tuner zapewnia krystalicznie czysty dźwięk. Możliwe jest zaprogramowanie 20 internetowych stacji radiowych, stacji DAB+ i stacji FM.

Radio przenośne Philips TAR8805/10 - możliwości

Radio Philips TAR8805/10 odtwarza radia internetowe, FM i DAB. Umożliwia także słuchanie przez Bluetooth i Spotify.

Spotify Connect: Urządzenie mobilne, które pełni rolę pilota do Spotify

Muzyka Spotify to coś, co może się podobać. Dostęp do Spotify Connect można uzyskać za pośrednictwem radia internetowego z funkcją Bluetooth. Twój telefon może być używany jako pilot, a radio przesyła sygnał premium Spotify bezpośrednio z serwerów Spotify. Możesz również przesyłać strumieniowo pliki z innych serwisów muzycznych za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Mata Qi do ładowania bezprzewodowego oraz port USB

Na górze radia znajduje się mata Qi do bezprzewodowego ładowania. Starszy telefon może być ładowany przez USB. Na przednim panelu znajduje się duży, czytelny cyfrowy wyświetlacz czasu oraz przyciski sterujące.

Eleganckie wzornictwo. Duży, 2,4-calowy kolorowy wyświetlacz

Duży, błyszczący kolorowy wyświetlacz z czarną metalową osłoną głośnika jest otoczony matową czarną drewnianą obudową. Wyświetlacz wyświetla okładki albumów i informacje o utworach ze Spotify Connect. Pokazuje również loga stacji dla radia internetowego lub radia DAB.

Podwójny alarm i timer

Timer pomoże Ci zasnąć, a w tle odtworzy Twoją ulubioną stację radiową. Funkcja podwójnego alarmu pozwala na ustawienie dwóch alarmów. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą dłużej zasnąć po pierwszym alarmie.

Port Bass Reflex wytwarza potężne, niskie tony basowe.

Radio Philips Bluetooth - zalety

 • Mamy duży wybór stacji radiowych, do których mamy dostęp, więc można znaleźć wszystko, od lokalnych stacji radiowych po peruwiański stoner-rock czy mongolskie reggae.
 • Dźwięk - Mimo tak małych rozmiarów, urządzenie brzmi świetnie
 • Słuchanie Spotify - Z poziomu telefonu możemy wybrać playlistę lub album do odtworzenia, a następnie kliknąć przycisk, aby słuchać przez radio. Po włączeniu słuchania radio strumieniuje muzykę ze Spotify i można je wyłączyć.
 • Możliwość wyłączenia wyświetlacza po ustalonym czasie, np. po ostatniej regulacji poziomu dźwięku. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeśli chcemy słuchać radia w nocy.
 • Bluetooth - można słuchać muzyki na telefonie, lub oglądać film na laptopie wykorzystując radio jako system nagłośnienia.
 • Port USB do ładowania innych gadżetów - używam go niemal non stop do ładowania różnych urządzeń (smartwatcha i słuchawek bezprzewodowych).
 • Możliwość dodania ulubionych stacji radiowych i artystów do Spotify
 • Intuicyjna obsługa - Gdy już przyzwyczaisz się do obsługi urządzenia, bez problemu będziesz mógł je obsługiwać z zamkniętymi oczami
 • Niezawodne przyciski, pokrętła i wyświetlacz - Po roku użytkowania potencjometry i przyciski działają jak nowe
 • Wbudowana ładowarka indukcyjna - Nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie posiadam żadnego urządzenia, które można ładować w ten sposób, ale posiadanie np. telefonu z ładowaniem wskaźnikowym jest zdecydowanie przydatnym dodatkiem
 • Wygląd

Radio Philips Bluetooth - Wady

Nie ma możliwości podłączenia zewnętrznego systemu audio - jest to znaczący problem w tym amplitunerze. Gdyby istniał, odbiornik mógłby być centralnym punktem większej kolekcji odsłuchowej.
Niemożność dodania stacji radiowej do listy URL - Choć katalog stacji radiowych jest imponujący, to są mniejsze stacje, które można strumieniować z adresu URL. Możliwość dodawania takich adresów byłaby niezwykle przydatna.

Radio cyfrowe Philips - opinia i podsumowanie

To radio byłoby moim ulubionym zakupem minionego roku. Lubię słuchać radia, odkrywać nową muzykę i słuchać ciekawych audycji bez rozpraszania się przez komputer. Wybrałem urządzenie, które umożliwia mi dostęp do stacji radiowych na całym świecie w bardzo wygodny sposób.

Radio nie jest najdroższe w swojej klasie, to jest to dobrze wykonane urządzenie, dzięki któremu możemy słuchać muzyki z różnych źródeł oraz stacji radiowych z odległych miejsc.