Wtorek, 21 maja 2024

Radio cyfrowe Blaupunkt IR10BT – recenzja

18 stycznia 2023

Radio internetowe to niezbędny element w domu każdego melomana. IR10BT firmy Blaupunkt pozwala na słuchanie tysięcy stacji radiowych i podcastów na całym świecie, nieograniczone wyszukiwanie konkretnych stacji tematycznych nadających określony rodzaj muzyki, a także odtwarzanie stacji lokalnych poprzez wyszukiwanie ich według kraju nadawania. Urządzenie posiada również funkcję DAB przez Wi-Fi, która pozwala na słuchanie stacji radiowych nadających w trybie DAB przez Internet. Radio internetowe oferuje wysokiej jakości odbiór sygnału bez trzasków i zakłóceń występujących w analogowym radiu FM. Słuchacze podcastów będą zachwyceni możliwością wyszukiwania ulubionych programów według kraju lub gatunku. Biznes, edukacja, rodzina lub dzieci.

Radio Blaupunkt Bluetooth - co o nim wiemy?

Urządzenie zawiera funkcję Spotify Connect. Pozwala ona na korzystanie z aplikacji Spotify zainstalowanej na innym urządzeniu mobilnym, takim jak tablet lub smartfon. smartfon lub tablet podłączony do tej samej sieci Wi Fi co radio internetowe IR10BT. Dzięki tej funkcjonalności ulubione utwory i playlisty będą brzmiały lepiej niż podczas słuchania przez głośniki smartfona lub tabletu.

Możesz również bezprzewodowo odtwarzać muzykę przez Bluetooth, jeśli nie korzystasz ze Spotify, ale masz inne aplikacje do streamingu lub dużą bibliotekę multimediów w telefonie.

Obsługa Universal Plug and Play (UPnP) to kolejna ważna funkcja dla każdego użytkownika. Pozwala ona na podłączenie laptopa do IR10BT i bezprzewodowy dostęp do zapisanych na nim plików muzycznych.

Można korzystać z zasobów muzycznych Internetu oraz bezprzewodowo podłączonych urządzeń zewnętrznych. Jest też port USB, który obsługuje pamięci do 64GB. Dzięki temu w każdej chwili można posłuchać dowolnego utworu znajdującego się na pendrive'ie lub innym nośniku USB. IR10BT posiada wyjście sygnału audio, dzięki któremu można podłączyć radio internetowe do wzmacniacza, amplitunera lub innego urządzenia w celu uzyskania dodatkowej funkcjonalności. Z tyłu obudowy znajduje się zasilacz sieciowy oraz porty do odczytu plików MP3.

Radio Blaupunkt przenośne - design modelu IR10BT 

IR10BT został zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach. Posiada wielofunkcyjny kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala z możliwością regulacji jasności. Pozwala to na łatwe sterowanie i szybki dostęp do niezbędnych informacji, np. godziny i tytułu odtwarzanego utworu oraz loga słuchanych stacji radiowych, a także okładki albumów.

Przyciski znajdujące się z przodu ekranu pozwalają nam na szybki dostęp do oczekiwanych funkcji, w tym do alarmu. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które mają problem z porannym wstawaniem. Budzik radia internetowego IR10BT ma wiele możliwości konfiguracji. Można go ustawić niezależnie w zależności od dni tygodnia (poniedziałek - piątek, w weekendy, co drugi dzień), a także wybrać pomiędzy brzęczykiem, melodią lub innym źródłem dźwięku. Można również regulować głośność i czas drzemki. IR10BT posiada również funkcję automatycznego wyłączania, którą można ustawić na czas od 5 do 120 minut. Jest to idealne rozwiązanie dla słuchaczy podcastów, którzy słuchają ich do późnych godzin nocnych.

Wzmacniacz ma moc wyjściową 2x5 watów RMS. Korektor i equalizer sprawiają, że muzyka brzmi czysto i wyraziście. Nowoczesny design uzupełni każde wnętrze i doda mu uroku i stylu. Model ten posiada również pilot zdalnego sterowania, który umożliwia łatwą konfigurację i codzienną obsługę.