Czwartek, 18 kwietnia 2024

Słuchawki do biegania, które nie wypadają z uszu – jakie wybrać?

11 stycznia 2023

Bieganie do rytmu to świetny sposób na dodanie pikanterii swojemu biegowi i umożliwienie pokonania większej ilości kilometrów. Nie będziesz wyobrażał sobie biegania bez ulubionej muzyki, dlatego czas, abyś zaopatrzył się w słuchawki. Który model będzie najlepszy - douszne (in-ear), nauszne (over-ear) czy zauszne? Czy warto kupić słuchawki Bluetooth do biegania, czy może wolisz klasyczny sprzęt przewodowy? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule.

Czy warto kupić słuchawki do biegania?

Słuchawki do biegania mogą być świetnym sposobem na utrzymanie rytmu biegu. Odpowiedni bit może być pomocny dla początkujących, którzy stawiają zbyt wiele kroków lub za mało.

Nie musisz nawet słuchać muzyki podczas biegania. Półgodzinny bieg po okolicy może być świetnym momentem na nadrobienie zaległości z podcastami i audiobookami. Pozwoli Ci to połączyć przyjemne z praktycznym.

Ważne jest, aby wybrać najlepsze słuchawki do biegania, które to umożliwią. Jest wielu producentów, którzy oferują sportowe modele, np. Philips i Apple, JBL, Esperanza czy Sony. Jak wybrać najlepsze słuchawki wśród setek dostępnych opcji? Czytaj dalej!

Jakie są najlepsze słuchawki do biegania?

Bez względu na rodzaj słuchawek do biegania, są ważne rzeczy, o których należy pamiętać i na które należy zwracać uwagę podczas zakupu. Nowy model powinien być lekki i wygodny dla uszu. Jeśli słuchawki są zbyt ciężkie lub niewygodne do używania podczas biegania, nawet najlepszej jakości słuchawki nie sprawdzą się. Nie zaleca się również noszenia modeli, które podczas ćwiczeń zsuwają się lub wypadają z uszu.

Koniecznie sprawdź też, czy słuchawki mają regulację głośności. Dzięki temu nie będziesz musiał wyjmować telefonu, aby dostosować głośność muzyki czy podcastów. Możesz też wstrzymać i przewinąć dźwięk.

Sprytnym pomysłem jest zaopatrzenie się w słuchawki z mikrofonem, jeśli wiesz, że podczas biegu będziesz korzystać z telefonu. Pozwoli Ci to kontynuować trasę, nawet jeśli niespodziewanie otrzymasz połączenie.

Świetnym pomysłem jest również używanie słuchawek do biegania, aby nie były one suche od deszczu i potu, a także aby odbierać połączenia bez konieczności dotykania telefonu.

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe?

Który model jest lepszy: przewodowe czy bezprzewodowe słuchawki do biegania? Bezpieczniej jest olać kabel do treningu, ponieważ może się plątać i zakłócać bieg. Lepszym wyborem jest zakup bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do biegania. Chociaż model bez kabla jest lżejszy, nadal ważne jest, aby naładować słuchawki przed rozpoczęciem biegu. Nie ma nic gorszego niż słuchawki pękające kilka minut po rozpoczęciu biegu.

Warto też sprawdzić czas ładowania i żywotność baterii w słuchawkach bezprzewodowych przed ich rozładowaniem. Nowy model powinien działać jak najdłużej i być ładowany jak najszybciej.

Mamy kilka informacji, które pomogą Ci zdecydować, czy przewodowe słuchawki są lepszą opcją. Te słuchawki są uniwersalne i mogą być używane zarówno do codziennych czynności, jak i aktywności fizycznej. Jeśli masz słuchawki, które możesz używać z telefonu i nie przeszkadzają Ci kable, możesz w nich biegać. Jeśli plączący się kabel przeszkadza w treningu, to czas, abyś zaopatrzył się w model bezprzewodowy.

Bieganie w słuchawkach dousznych - czy warto?

Słuchawki douszne do biegania to pierwsza propozycja. Takie słuchawki są kompaktowe i można je umieścić w małżowinie usznej. Ich największą zaletą jest uniwersalny design, który powinien dobrze dopasować się do ucha. Warto je wypróbować przed zakupem. Zbyt małe słuchawki douszne mogą wypadać podczas biegania.

Czy noszenie słuchawek działających na ucho ma jakieś wady? Niektórzy użytkownicy skarżą się na niską higienę, zwłaszcza jeśli nie trzyma się przy nich etui. Ryzykujesz wprowadzenie bakterii do uszu, wkładając je do torebki lub kieszeni.

Jakie słuchawki do biegania wybrać? Wypróbuj modele dokanałowe

Polecamy zakup jednego z dostępnych modeli dokanałowych, jeśli szukasz niewielkich rozmiarów słuchawek do biegania, które wygodnie mieszczą się w uszach i pozostają na swoim miejscu. Takie słuchawki świetnie izolują dźwięki z otoczenia. Należy pamiętać, że słuchawki muszą być umieszczone w kanale słuchowym. Może to spowodować pogorszenie słuchu.

Trwałość i przyczepność słuchawek dousznych to także zasługa silikonowych gumek. Nie ma obaw, że wypadną podczas biegu. To właśnie słuchawki douszne i nauszne są najlepsze do biegania.

Na tym nie koniec! Bezprzewodowe słuchawki douszne świetnie nadają się do biegania i zapewniają komfort. Można je porównać do stoperów do uszu pod tym względem, że redukują hałas otoczenia. Możliwe jest rozpraszanie się dźwiękami z zewnątrz, jeśli biegasz blisko ulicy.

Słuchawki do biegania o konstrukcji over-ear - plusy i minusy

Do biegania można również używać słuchawek over-ear. To klasyczne rozwiązanie sprawdza się w domu i wśród graczy. Jest w stanie wytrzymać aktywność na świeżym powietrzu. Duże nauszniki i wbudowane przetworniki mają metalowe lub miękkie pałąki. Dla niektórych biegaczy taka konstrukcja może być wystarczającym ułatwieniem podczas biegania.

W zależności od konstrukcji słuchawek (otwarte, półotwarte lub zamknięte), możesz przepuszczać przez nie powietrze i dźwięk lub odizolować się od wszelkich dźwięków otoczenia. Zamknięte słuchawki częściej zwiększają potliwość i powodują dyskomfort. Po kilku minutach zaczną też uciskać lub spadać.

Polecamy słuchawki douszne do biegania - czy są dobrym rozwiązaniem?

Ostatni jest model zauszny. Te słuchawki to dobra opcja, jeśli chcesz mieć słuchawki do biegania, które nie będą wypadać z uszu. Są tak skonstruowane, że nie będą się zsuwać ani spadać podczas treningów, więc możesz zapomnieć o plastrach.

Słuchawki zauszne dostępne są w wersji dousznej i nausznej. Wyróżniają się spośród innych opcji dzięki dodaniu specjalnych elementów na uszach, które utrzymują je w idealnej pozycji. Mogą być również wyposażone w opcję regulowanego pozycjonowania. Warto przyjrzeć się rekomendacjom słuchawek do biegania za uchem od różnych topowych producentów.