Wtorek, 21 maja 2024

Głośnik Bluetooth z dobrym basem - jaki głośnik bezprzewodowy wybrać?

31 stycznia 2023

Czy głośnik Bluetooth może zastąpić głośniki na imprezie? Jak najbardziej. Oto kilka przykładów.

Jakie głośniki są potrzebne na imprezę? Wiele osób ma różne potrzeby i zadaje to pytanie. Niektórzy organizują przyjęcia w domu dla zaledwie kilku osób, podczas gdy inni potrzebują wygłuszyć duże pomieszczenia, aby zabawić gości w restauracji z wydzielonym parkietem do tańca. Ten problem nie występuje w lokalach, które są przeznaczone na przyjęcia. Jako takie mają one przewodowe systemy dźwiękowe. Jeśli jednak mieszkasz w mieszkaniach, domach lub innych sezonowych lokalizacjach, być może warto rozejrzeć się za czymś przenośnym, przenośnym i niewymagającym instalacji kabli. W takim scenariuszu idealnie sprawdzi się głośnik Bluetooth.

Jeśli celem głośnika jest promocja wydarzeń, jaki głośnik Bluetooth kupić? W tej decyzji dużą rolę odegra wielkość pomieszczenia i liczba uczestników. Należy również rozważyć, czy muzyka będzie wykorzystywana jako tło muzyczne do rozmów lub przygotowywania posiłków, czy też oczekuje się, że goście będą tańczyć przy muzyce. To jest zupełnie inna jakość dźwięku. Kolejną kwestią jest jakość. Z reguły głośnik, który kosztuje więcej, będzie grał lepiej, ale są wyjątki. Jaki głośnik imprezowy Bluetooth wybrać? Przyjrzyjmy się dogłębnie najlepiej przyjętym modelom.

Jakie parametry techniczne są ważne dla głośników Bluetooth w imprezowych zestawach głośnikowych?

Ranking głośników Bluetooth to dobry wyznacznik kilku ciekawych opcji. Na rynku dostępnych jest wiele innych dobrych głośników imprezowych. Warto porównywać te modele z innymi urządzeniami. Oto najważniejsze parametry, które wpływają na jakość dźwięku i komfort użytkowania głośnika. Wybór odpowiedniego głośnika Bluetooth będzie o wiele łatwiejszy, jeśli zna się techniczne aspekty sprzętu audio.

Zasilanie

W tym przypadku mamy do czynienia z trzema opcjami. Standardowe modele są zasilane sieciowo i muszą być podłączone do gniazdka. Jest to świetne rozwiązanie na imprezy w domu lub w biurze, ale do zabawy na świeżym powietrzu lepiej sprawdzi się urządzenie zasilane akumulatorowo. Warto sprawdzić pojemność baterii. Najtańsze głośniki Bluetooth mogą grać tylko przez 2 godziny, podczas gdy te najlepsze wytrzymują 10 i więcej godzin. Trzecią opcją jest zakup głośnika, który jest zasilany przez port USB. Możemy go podłączyć do gniazda ładowania lub do urządzenia, na którym odtwarzana jest muzyka.

Moc

Ten parametr jest kluczowy w kontekście głośników na imprezy, ponieważ decyduje o tym, jak głośno może być odtwarzana muzyka. Ponieważ mają one większą moc, warto wybierać większe urządzenia. Parametr ten może wykraczać poza 50 watów. Mamy tu bowiem do czynienia z potężnymi głośnikami, które mogą generować sporo decybeli.

THD - poziom zniekształceń

Jest on wyrażony w procentach, więc powinien być jak najniższy. Należy pamiętać, że producent podaje jedynie wartości oparte na warunkach laboratoryjnych. Głośniki Bluetooth, jak już wiadomo, mogą być wykorzystywane w wielu miejscach.

To sprawia, że trudno przewidzieć, jak duże zniekształcenia wystąpią w realnym życiu. Warto przed zakupem przyjrzeć się opiniom innych osób, które miały okazję przetestować dany model. W sieci można znaleźć także różne recenzje, które dostarczą cennych informacji.

Złącza i dodatki

Producenci często dodają ciekawe funkcje do swoich głośników bezprzewodowych, aby przypodobać się potencjalnym klientom. Na rynku można znaleźć wodoodporne obudowy, które przydadzą się podczas wielu imprez.

Na co jeszcze możemy liczyć? Można liczyć na wygodny ekran LCD, radio FM, mikrofon i pilot, a także zegarek z budzikiem i wbudowany equalizer, który pozwala na zmianę barwy generowanych dźwięków. Głośnik z efektami świetlnymi może dodać piękna każdej imprezie.

Złącza głośników Bluetooth obejmują gniazdo audio, gniazdo kart pamięci oraz port USB lub micro USB.

Ile kosztuje głośnik Bluetooth z dobrym basem?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń. Oznacza to, że rozpiętość cenowa może być bardzo duża. Najtańsze modele można kupić już za kilkanaście złotych. Takie głośniki Bluetooth będą miały małą moc i rozmiary, więc nie będą najlepszym wyborem na imprezę. Dobrej jakości głośniki można kupić już od kilkuset złotych. JBL Partybox, który jest najdroższym ze wszystkich głośników, może kosztować nawet 3000 złotych.

Ważne jest, aby oprócz ceny zwrócić uwagę na renomę producenta. Kolejnym powodem, dla którego warto przeczytać recenzje o danym modelu są pozytywne opinie. Pomogą nam one określić, czy jest on wart naszego czasu. Głośniki bezprzewodowe JBL możemy polecić na podstawie aktualnej oferty rynkowej. Występują one w wielu odmianach. Warto też przyjrzeć się głośnikom bezprzewodowym Creative oraz głośnikom bezprzewodowym Sony. Ranking ujawnił również, że jako głośniki imprezowe można wykorzystać urządzenia Bluetooth firmy Marshall.